Kasia Moś

Reprezentantka Polski podczas 62. Konkursu Piosenki Eurowizji 2017 w Kijowie z utworem Flashlight - to wspólna kompozycja polsko–szwedzko–angielska. Dwukrotnie brała udział w konkursie polskich preselekcji z utworami Addiction 2016 roku i Flashlight 2017 roku, których jest współkompozytorką. Wokalistka pochodzi z artystycznej rodziny. Córka dyrygenta, skrzypka i kameralisty, Dyrektora Artystycznego Krkiestry kameralnej AUKSO, Marka Moś oraz Joanny Moś - altowiolistki, malarki, hobbystycznie zajmującej się projektowaniem ubioru. Siostra Mateusza Mosia - skrzypka, kompozytora oraz producenta jej debiutanckiej płyty.

Ukończyła szkołę muzyczną im. Fryderyka Chopina w Bytomiu, w klasie wiolonczeli i fortepianu. W 2009 roku ukończyła Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Moś współpracowała z orkiestrą AUKSO przy nagraniu płyty Pawła Mykietyna Pasja Świętego Marka.

Zagrała jedną z głównych partii w światowej prapremierze musicalu Król Lear Pawła Mykietyna, która odbyła się na Festiwalu Sacrum Profanum w Krakowie. Występowała w zespole The Pussycat Dolls Burlesque Review. Finalistka III edycji programu Must Be The Music. Brała udział w kompozycji Wojciecha Kilara do filmu Krzysztofa Zanussiego Obce ciało. Występowała na tak prestiżowych festiwalach, jak: SPRING BREAK, Carpathie Festiwal, Festiwal TOP TRENDY, Festiwal WOODSTOCK, 52 KFPP w Opolu. Jest twarzą muzycznych reklam LINK4.

W 2015 roku ukazał się jej debiutancki album Inspination. Na płycie znalazło się 13 utworów – to wspólne kompozycje rodzeństwa Moś, połączenie elektroniki i soulu z elementami popu, zaś do współpracy został zaproszony młody producent Essex. Obecnie Kasia pracuje nad nowym albumem.

Dochód z koncertu wspiera akcję

"Głodnych nakarmić"

Zobacz szczegóły akcji

Ambasador Miłosierdzia

Napełnij torbę artykułami i przekaż ją do wyznaczonych punktów.

Szczegóły akcji
Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.